All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
  Print view

катедра"биомеханика"
Author Message
PostPosted: Mon Mar 30, 2009 9:24 pm 
Offline

Joined: Sat Sep 13, 2008 9:28 pm
Posts: 10
Колеги ,искам да вметна една болезнена тема.Става въпрос за катедра "биомеханика"и по конкретно за гл.а.Блага Трайкова,или "ККЗ".Лично аз вече съм си взела изпита и то с много добра оценка,задочник съм и до нас стигат едни легенди за тази личност,но както и да е-не на всичко може да се вярва.......просто не мога да допусна ,че тези неща се случвали!!!Нека всеки да помисли 5 мин. и прецени дали този преподавател му е от полза:като личност,като преподавател и като авторитет.Лично аз вече съм си внесла оплакване в катедра"биомеханика"от гл.а.Трайкова.Идеята ми е ----нека всеки отговорно,с факти,без глупости и най-вече с уважение ,ако е имал проблем,не е доволен ,срещал е трудности при получаване на подпис и тн.да напише своето оплакване и да го внесе в катедра"биомеханика".


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Apr 07, 2009 10:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Aug 30, 2008 8:15 pm
Posts: 68
Темата е за раздела "Сигнали за корупция и други оплаквания"
Иначе, аз още нямам опит с тази катедра, но можеш да споделиш твоят.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jun 19, 2009 11:45 am 
Offline

Joined: Sat Sep 13, 2008 9:28 pm
Posts: 10
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... 0%BA%D0%B0


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 5:20 pm 
Offline

Joined: Sat Sep 13, 2008 9:28 pm
Posts: 10
На заседанието от 18 май 2009 г. Академичният съвет прие промяна в чл. 13 (3) от Наредбата за администриране на учебната дейност в ОКС „Бакалавър”, свързана със заверката на семестъра.

Тази промяна не отменя извършването на заверка на семестъра.

Смисълът на промяната е, че подписи за заверка на семестър се дават само за присъствие в учебните занимания.

Целта на промяната е, когато студент е присъствал в учебните занимания, но не е изпълнил изискванията на учебната програма на дадена дисциплина, да не бъде допускан до изпит по същата, но да получи подпис за присъствие и придобие право за явяване на изпит по другите дисциплини, за които е получил подпис.

В тази връзка е необходимо да се извърши следното:

1. Всяка катедра да огласи (препоръчително и в сайта на НСА) изискванията за допускане до изпит и правилата за получаване на подписи за заверка на семестъра по изучаваните в катедрата дисциплини, включващи:

- до колко отсъствия се допускат;
- какви причини ще се приемат като основателни за извиняване на отсъствията;
- каква е формата за отработване – посещение с друга група в рамките на седмицата, разработване на определен материал, свързан с темата на пропуснатото занимание, предоставяне на възможност за отработване в края на семестъра или други.
2. Катедрите оповестяват списък на студентите, които са получили заверка за присъствие, но не се допускат до изпит по съответната дисциплина.

3. На тези студенти се указва какви дейности трябва да извършат, за да бъдат допуснати до изпит на следващата (поправителна) сесия.

ДОЦ. ПЕНЧО ГЕШЕВ

ЗАМ. РЕКТОР ПО УР


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Aug 07, 2009 9:37 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Ехеееееееееее това колко време се чакаше. Студентите пак ще имат проблеми с подписите, но поне сега ще го има законно, че подпис се дава само за присъствие.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron