All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 
  Print view

Работа на студентски съвет
Author Message
PostPosted: Fri Jan 18, 2008 10:31 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
Този раздел стои празен, поради факта, че студентски съвет няма представител във форума.
Лично аз съм любопитна да разбера кои са ръководителите на студентски съвет, как се избират членовете му и какви са задачите в настояще и бъдеще , с които този съвет се занимава/ще се занимава.
Лично мнение е, че студентите , избирани за членове на подобен съвет , трябва да бъдат избирани не заради "връзките в академията" или "заради прекрасния им вид", а заради начина им на работа, изказа им по въпросите на студентите.
За съжаление не успях да присъствам на избирането на новите членове, но определено не съм "ЗА" за някои от тях - специално за хората, които познавам и то добре.
Та, въпросът е кои са студентите в студентски съвет - изобщо исками се да има яснота по въпроса.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 10:55 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Новоизбраните студенти са:


Весела Куцарова ІІІ к. КТ
Лили Жекова ІІІ к. ТФ
Зорница Младенова ІІ к. УФ
Росита Ангелова ІІІ к. ТФ
Иван Неделчев ІV к. УФ
Яни Петров ІІІ к.ТФ
Димитър И. Димов 3 к. ТФ
Димитър Димов 3 к. ТФ

за тези се сещам,имаше много други от ТФ които познавам,но не им знам пълните имена.
За председател на Ст съвет се избра момче от 4к. УФ (за съжаление не му знам името),което беше избрано с един глас повече от Лили Жекова-3 к. ТФ.Трябваше да дойдеш на събранието и щеше сама да се увериш (лично мнение изразявам в момента),че никои от новоизбраните членове не е прекалено добре изглеждащ,че да бъде избран само заради това...Може би с всичките идеи,които имаш трябваше да се кандидатираш за член и да видиш дали тези идеи биха подтикнали колегите да гласуват за теб...

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 11:11 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
g_k wrote:
Новоизбраните студенти са:


Весела Куцарова ІІІ к. КТ
Лили Жекова ІІІ к. ТФ
Зорница Младенова ІІ к. УФ
Росита Ангелова ІІІ к. ТФ
Иван Неделчев ІV к. УФ
Яни Петров ІІІ к.ТФ
Димитър И. Димов 3 к. ТФ
Димитър Димов3 к. ТФ

за тези се сещам,имаше много други от ТФ които познавам,но не им знам пълните имена.
За председател на Ст съвет се избра момче от 4к. УФ (за съжаление не му знам името),което беше избрано с един глас повече от Лили Жекова-3 к. ТФ.Трябваше да дойдеш на събранието и щеше сама да се увериш (лично мнение изразявам в момента),че никои от новоизбраните членове не е прекалено добре изглеждащ,че да бъде избран само заради това...Може би с всичките идеи,които имаш трябваше да се кандидатираш за член и да видиш дали тези идеи биха подтикнали колегите да гласуват за теб...


С всичките си идеи бих се кандидатирала да, ако си мислиш че се опитвам да се правя на важна - жестоко се лъжеш. Това, което казвам не са празни приказки, ако си решила нещо такова. Била съм член на съвет , било то и в гимназията и бих казала, че се справяхме повече от добре. Доста от членовете познавам лично , имам мнение за всеки един от тях и то не просто хвърчащо мнение, а мнение градено вече две години. Не съм човек, който си хаби думите. За да не говоря поименно. За да не мога да дойда на събранието значи е имало причина, тази причина за съжаление е основателна и твърде лична за да бъде споделяна във форума.
Не можеш да кажеш и че членовете на съвета се избират "главно" поради функциите , които биха могли да имат и заради "невероятната помощ" ,която биха могли да бъдат за студентите. До голяма степен това е и въпрос на харесване, на приятелство, друга част на истинската помощ, която може да има.
Нека не забравяме, че има членове, които са на програма "индивидуален план"..тоест те твърде малко участват в истинския студентски семестър, както и не са чак толкова запознати с проблемите ни.
Има много начини за изясняване пролемите на студентите в академията, стига да има желание.
И както казах - бих се кандидатирала , точно поради факта, че съм обикновен редовен студент, който смея да твърдя участва в проекти на НСА и имам поглед върху много от проблемите. Колко ще се гласува за мен - ами сигурно няма да съм от най-харесваните, защото твърде малко хора ме познават , тоест не познавам цялата академия или целия ТФ.
И не на последно място идеите, които давам не са ми хрумнали докато спя, а съм ги видяла реализирани, както и съм си мислела, че за да бъде академията "най-добрата на балканите", трябва да бъде такава, а не само да се говори затова. До голяма степен това зависи от студентите.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 11:23 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
За колегите на индивидуален план може би визираш тенисистите и футболистите????Не разбирам защо тази катедра е толкова мразена и плюта от всичко живо в академията,което НЕ Е в тази катедра.....Мое мнение е,че всеки,имал възможност,би влязъл в нашата катедра!!!!!
И друго...студентите,които казваш,че твърде малко участват в "истинския студенстки семестър" и не са "чак толкова запознати с проблемите ни" са по някаква си тяхна причина всеки ден в НСА.
Така,че не съди за тях по това,че учат по 2месеца в годината...Те реално прекарват много по-дълго време в НСА!!!
Лека вечер :)

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 11:27 pm 
Това, което искам да кажа аз по въпроса е, че от личен опит до сега не съм видял да има голям смисъл от студентския съвет и когато аз бях първи курс и имаше пак избори за студентски съвет влезнаха хора, които тогава ми се струваха доста интелигентни хора, които най-вероятно наистина са си, но не видях да са използвали тези си качества по някакъв начин.
В общи линии, който се натиска да влиза в студентския съвет е толкова безполезен, колкото и останалите.


Top
  
 

PostPosted: Sat Jan 19, 2008 10:56 am 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
g_k wrote:
За колегите на индивидуален план може би визираш тенисистите и футболистите????Не разбирам защо тази катедра е толкова мразена и плюта от всичко живо в академията,което НЕ Е в тази катедра.....Мое мнение е,че всеки,имал възможност,би влязъл в нашата катедра!!!!!
И друго...студентите,които казваш,че твърде малко участват в "истинския студенстки семестър" и не са "чак толкова запознати с проблемите ни" са по някаква си тяхна причина всеки ден в НСА.
Така,че не съди за тях по това,че учат по 2месеца в годината...Те реално прекарват много по-дълго време в НСА!!!
Лека вечер :)


виж леко бъркаш нещата.
катедрата не е мразена, защото е футбол и тенис. но отдалеч си личат доста разлики в отношение, погледни за какво става в 70 бл и тогава можем пак да поговорим.става дума за това, че освен футбол и тенис има и много други спортове , нали така?
е айде да кажа , че има и други спортове в катедрата освен футбол и тенис. нали така? моята специалност също влиза в катедрата, но фактите са факти.
нека да не говорим за футбол и тенис, защото много неща могат да бъдат казани, неща, които ще засегнат много хора и хич няма да е приятно за тях. не сме за първи ден в академията и знаем много неща, те просто се виждат.
колкото до индиивидуалния план - не съм съгласна с теб. Ако искаш мога и с имена да ти кажа за някои от тези хора, аз не се страхувам да го направя и да ти докажа, че те съвсем не заради участието си в студентски съвет стоят в нса. за да бъде един студентски съвет действащ е необходимо членовете му да са събрани от всички факултети, да има представители на всички видове обучение - редовно, задочно, индивидуален план и т.н. Съдя, от това, което виждам с очите си, от това, което знам със сигурност и от обективното си мнение за тях. Защитаваш хората от групата си, това е нормално, но хайде бъди обективна. И специално за един от тези хора членове на СС - бих ти казала, че с това отношение и ненормално самочувствие хич не е в полза на никого, а стоим в НСА по съвсем други причини, неизвестни на мен , не ме и вълнуват.
НСА е академия, от която излизат специалисти, строго насочени към определена сфера на дейност - спорта. Това е спецализирано, тъй като е единствената академия в България, която извършва подобна дейност. Ето защо критериите и начинът на работа трябва да бъдат сериозни, съвсем точни - за да може НСА да запази името си и репутацията си.

И трите представителя на ТФ са индивидуален план - и тримата познавам, но за 2-ма от тях с две ръце не бих гласувала. Не бях в залата, но ми е ясно защо са избрани.
Ето ти си била там, кажи какво се обсъждаше и как се избираше състава. Интересно ми е да го разбера.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Jan 19, 2008 11:26 am 
В студентския съвет трябва да се избират хора, които ще преследват целите на студентите, не хора, които са добри в изпълняването на заповеди. Спомням си, че като бях първи курс имаше преподаватели от КТ, които идваха и ни казваха "Гласувайте за тия на студентския съвет, та да гласуват те за едикойси за ректор, защото другият ще унищожи факултета ако го изберат". И много студенти, без особена представа какво става в академията или с такава подчинена нагласа си гласуваха да изберат тези и онези. Това не е толкова страшно така или иначе, защото студентският съвет може или да е полезен или да е безполезен, за щастие трудно е да бъде вреден.
Надявам се сегашните представители да имат малко повече кураж и да прокарват идеи, които наистина си заслужават.


Top
  
 

PostPosted: Sat Jan 19, 2008 11:35 am 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
Vander wrote:
В студентския съвет трябва да се избират хора, които ще преследват целите на студентите, не хора, които са добри в изпълняването на заповеди. Спомням си, че като бях първи курс имаше преподаватели от КТ, които идваха и ни казваха "Гласувайте за тия на студентския съвет, та да гласуват те за едикойси за ректор, защото другият ще унищожи факултета ако го изберат". И много студенти, без особена представа какво става в академията или с такава подчинена нагласа си гласуваха да изберат тези и онези. Това не е толкова страшно така или иначе, защото студентският съвет може или да е полезен или да е безполезен, за щастие трудно е да бъде вреден.
Надявам се сегашните представители да имат малко повече кураж и да прокарват идеи, които наистина си заслужават.


- честно казано до някаква степен съм убедена, че това се случва в момента. Това е повече една административна формалност, колкото действаща организация или съвет. За съжаление е безполезна. Помня някой беше повдигнал въпрос тук и се бяха нацупили от съвета, защо се говори така. Трудно се поемат негативите, лесно позитивите, това е факт.
Отделен е факта, че никой не осъзнава отговорността на едно такова участие. Повечето хора са там формално, пък и да кажеш, че си член на студентския съвет , ехее за някой може би това означава много.
Единот членовете в момента е там от началото на моето следване, от първи курс. А не знам дали помни първи курс какво беше. В момента самочувствието е огромна, причини неизвестни, най-малкото може да се застъпят за някои права на студентите и да помогнат за разрешаването на проблем - иначе аз ли да отида и да кажа какво да се прави?! Нямам тези права , а и може би скоро няма да съм в академията - та въпроса стои отворен - кой кога ще се сети за съществуването на съвета и ще повдигне гласно задачите му. Ние тук си пишем тримата, май само мен не ме познавате - аз ви познавам.С Вандер се видях в първия час по ММ, а с Г–к се познавам от първи курс, макар и не лично.Както и да е.
Въпроса е за Студентски съвет. Какво може да се направи по въпроса и дали изобщо може нещо да се направи.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sun Jan 20, 2008 8:23 pm 
Не го обръщайте на политика и дребни кавги. Каквито са - такива. Имало е събрание, гласувано е, явно недостатъчно хора мислят като Student (което не е задължително грешно!) и повече са мислили като g_k (което не е задължително вярно!). Вместо да викате кой какъв е, студентският съвет е избран като ваш (на студентите) представител в управлението на академията и би трябвало да си има ред, по който да си съгласувате вижданията с тях.


Top
  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:34 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Иван Неделчев – председател
Лили Жекова - Зам председател
Зорница Младенова – Зам председател
Росита Ангелова – секретар
Димитър Ив. Димов – член
Христина Колева – член
Христодулос – член
Юлияна Димитрова – член
Катерина Пенева – член
Любомира Радоева – член
Марина Петкова – член
Мина Антонова – член
Ния Ангелова – член
Пламена Дянкова – член
Ралица георгиева – член
Тони Петров – член
Николай Вълчев – член
Весела Куцарова - член
Димитър Д. Димов – член
Младен Младенов – член
Ваня Нетова – член
Яни Петров – член

Това са вички представители на СС ( студентски съвет) Липсва още едно име, което разбрах, че е подал молба за напускане. Поради незначителни проблеми списъка не е публикуван с сайта на НСА, но това ще стане скоро.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:42 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Колега....
ти в качеството си на какъв ги споделяш тези неща???
Защото аз не виждам 1но име на близък мой колега, който със сигурност е в СС...
Сигурен ли си в правотата си?

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:43 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Сигурен съм 99.99 % в правотата си. Искаш само познати ли да са вътре ?

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:52 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Не се разбрахме...
.. но сега не ми се изпада в подробности,... просто не ми се пише... вече съм изпадала в лек спор относно СС с наша мила СТюдънт...
... та ще кажа само...
не визирах личните си предпочитания въобще в предишния ми пост...
...въпросът е, че името на един член от СС не присъства в списъка, който си постнал...
това е..

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:55 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
g_k wrote:
Не се разбрахме...
.. но сега не ми се изпада в подробности,... просто не ми се пише... вече съм изпадала в лек спор относно СС с наша мила СТюдънт...
... та ще кажа само...
не визирах личните си предпочитания въобще в предишния ми пост...
...въпросът е, че името на един член от СС не присъства в списъка, който си постнал...
това е..

Както казах само едни име го няма, поради това, че е подадена молба за оттегляне. Бройката на СС е 23 иначе.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 8:38 pm 
каква е тая дескриминация бе... 23 души съвет, 8 само от мъжки пол... толкова ли не им се занимава на мъжете да управляват?


Top
  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 9:14 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Vander смятам, че си присъствал на избор на студентски съвет. Хората, които си изберат студентите те влизат. Жените явно пленяват аудиторията лесно :)
http://nsa.bg/bg/page,1237 ------> не съм сбъркал със състава. Има и е-мейл адреси вкарани на някои от членовете.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 2:04 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sat Aug 30, 2008 8:15 pm
Posts: 68
Докато се обнови страницата на сайта, след вчерашната среща на СС има следните промени:

Избран е нов председател - Лили Жекова. Иван Неделчев остава член на СС.
За заместник-председател на мястото на Лили Жекова беше избран Георги Алипиев.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 3:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
NR wrote:
Докато се обнови страницата на сайта, след вчерашната среща на СС има следните промени:

Избран е нов председател - Лили Жекова. Иван Неделчев остава член на СС.
За заместник-председател на мястото на Лили Жекова беше избран Георги Алипиев.

Честито на печелившите!
Искрено се радвам за избирането ти Жоре!
Щастлива съм да разбера, че СС има нов председател, още повече, че това е Жекова!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Mar 05, 2009 6:04 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
браво!!! честито и от мен! :) ама що не са си написали специалностите :nsa:

_________________
Image


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron