All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
  Print view

Изпит по физиология (отделено от темата за изпит по КТ)
Author Message
PostPosted: Fri Jan 18, 2008 3:29 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Здрасти Student, аз уча и по физиология, но материалът ми е доста труден и обемен и не тая особени надежди, че на 29ти ще я взема.... както и да е, за колуоквиумите- ще трябва да ги държиш преди самия изпит(като може да ти се падне всеки един преподавател), трябва да е обявено в колко часа и къде ще изпитват преди изпита(по- добре отиди до НСА и виж, мисля, че вече са изложени часовете), ако вземеш колуоквиума те пускат на изпит на тази част (но ти това сигурно го знаеш...). Трябва да вземем първа част, за да можем да пишем по спортна физиология(или май беше едната от двете части :?: :!: , не съм много сигурна). Ужас....този изпит ще се влачи дълго време...

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Last edited by g_k on Sun Jan 27, 2008 11:29 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 3:44 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
да, мерси , това го знам :)
материята не е сложна, много от нещата са учени в гимазията, споменавани са по анатомия в първи курс.
на мен лично ми е неприятен факта, че от тази година нито лекции нито упражнения имам, от които да черпя информация - не защото не съм ходила, а защото сме писали само план. Миналата година беше различно, докато сега са по 5 думи.
не искам всичко да ми е сдъвкано , ако това си помисли някой.
странен отговор получих от катедрата - ами почваш от началото на учебника и така докрай си го четеш и учиш. А всъщност нещата изглеждат по друг начин - защото много от информацията не е необходима , тоест трябва да се отсява, това не ме затруднява, но изисква много време, което принципно може да сеизползва за преговор, за учене и т.н. Не желая да има конспект и го приемам за нещо нормално, лично аз съм против конспектите, но подобни инициативи също ме дразнят - обикновено упражненията са кратички, точни, ясни,всички се радват , а накрая идва огромен изпит, без обяснения, разяснения, без нищо. Има толкова много мултимедия специално за тази катедра и толкова пъти сме учили така - не пречи да се изготви изпитния материал и да се изпрати на студентите или да е качи някъде в интернет. това нее невъзможно, но да..кой ще се загрижи. затова се влачи изпита, надявам се да не се случи с мен и уча колкото мога повече. дразня се от системата, но да...
какво да обеснявам.
за КТ ще имам един ден за учене, ами ще трябва да се справя някак с тези 30 въпроса. С повечко желание.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 3:58 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Много си права за лекциите, пълна скръб този семестър...НИКАКВИ ЗАПИСКИ нямам, след първата лекция, на която присъствах не съм си правила труда и планове да пиша.При преподавателката, която ни водеше лекциите направо заспивах, нямаше никакъв шанс да запишеш нещо (дори и да искаш и да се стремиш), тъй като тя говореше без да спира, без въобще да изчаква, за да можем да си нахвърляме нещо.....както и да е, лошото е, че това е един от най-тежките изпити и по принцип не трябва да бъде така. Преподавателите би трябвало да се стремят колкото се може повече да ни улеснят, а те само ни усложняват положението... И без това не учим за медици, а това са си 600-700 страници тежък материал.....

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Last edited by g_k on Sun Jan 27, 2008 11:30 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 4:17 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
лично аз се чувствах смешно през цялото време. никакви лекции, никакви записки, нищо. упражненията бяха малко, после някакви 2 допълнителни имахме, после не стигна времето да се изпитат всички, пък и то с 5 реда план какви записки?!
що се отнася до крайния резултат - бъркане и търсене по листите , дали те има някъде и ако те има , добре за подпис. беше смешно меко казано. за първи път виждам някой да гледа листите с присъствията , това е толкова субективно, та не знам.
ами аз ползвам стар учебник, които е 600 страници, повече от половината от него е нервно-мускулна физиология. не знам дали ще мога да науча всичко перфектно, защото времето не е кой знае колко много, уча от началото на годината.
крайно недоволна останах от физиологията този семестър, миналата година беше нормално и имах полза от всеки час, но тази година - твърдо не.
на изпита естествено, ще трябва да си знаеш всичко, защото това е изпит все пак.


Top
 Profile  
 

ФИЗИОЛОГИЯ
PostPosted: Fri Jan 18, 2008 9:34 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
ДАТИ ЗА КОЛОКВИУМ ПО ФИЗИОЛОГИЯ

28.01.2008 година 10 : 00 часа.
Предполагам ще се събираме долу пред сектора по Физиология. Ако нещо повече науча ще гледам да го напиша.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 9:51 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Успех на колуоквиумите Student, дано не ти правят проблеми и са в добро настроение изпитващите преподаватели....

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

Въпрос
PostPosted: Sat Feb 16, 2008 8:44 am 
Offline

Joined: Sat Jul 21, 2007 10:40 am
Posts: 2
ima li nqkoi pi6tovi.....


Има ли някой пищови по биомеханика и физиология? пратете нещо, моля



Служебно - тук се пише на КИРИЛИЦА!!!
Спазвай правилата!!!
g_k


Top
 Profile  
 

Re: Изпит по физиология (отделено от темата за изпит по КТ)
PostPosted: Wed Nov 24, 2010 10:50 pm 
Offline

Joined: Fri Jun 04, 2010 9:12 pm
Posts: 28
Location: София
Или лекции?? :roll:


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron