All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
  Print view

Според вас правилно ли ще е конспектите по теоретичните и нормативите по практическите изпити да бъдат публикувани в интернет?
Не, не трябва да са достъпни по интернет 0%  0%  [ 0 ]
Само конспектите за теоретичните изпити на кандидатстудентите 0%  0%  [ 0 ]
Само нормативите за практическите изпити на кандидатстудентите 0%  0%  [ 0 ]
Само конспектите за теоретичните изпити на вече приетите студенти 0%  0%  [ 0 ]
Само нормативите за практическите изпити на вече приетите студенти 0%  0%  [ 0 ]
И конспектите, и нормативите за кандидатстуденти 10%  10%  [ 2 ]
И конспектите, и нормативите за вече приетите студенти 5%  5%  [ 1 ]
Всички конспекти и нормативи ще е добре да са достъпни в интернет. 85%  85%  [ 17 ]
Total votes : 20

За конспектите и нормативите за студенти и кандидати такива
Author Message
PostPosted: Fri Apr 04, 2008 2:13 pm 
Според вас правилно ли ще е конспектите по теоретичните и нормативите по практическите изпити да бъдат публикувани в интернет?
Става дума както за тези изпити, които са в бакалавърска степен на обучение, така и за кандидатстудентските.
Моля обосновете си отговора.


Top
  
 

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 4:07 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Според мен всичко трябва да се вкарва в интернет, освен учебниците, публикациите, дипломни и куросви работи, освен ако не са платени. Всичко друго защо да не бъде вкарано. По този начин студентите ще се улеснят много повече. Според мен на един студент ще му трябва много повече време в една библиотека да си намери необходимия учебник, от колкото във виртуална библиотека. Конспектите и нормативите също ще е много добре да са качени в интернет, а не са се обикаля по етажите да се търси всеки един сектор за да си намериш конспект по съответния предмет. Даже знам, че по физиология са качени цели теми в интернет, което е много добре, но според мен научните трудове, ако накой иска да ги има ще трябва да бъдат заплащани.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Apr 04, 2008 8:35 pm 
И аз съм на същото мнение по следните причини:
За кандидатстуденти:
В последните години се забелязва отлив на кандидати и в същото време тези, които се явяват на конкурсите... нека просто да кажем, че не са най-подходящите хора за тази сфера, без никакво намерение да обиждам който и да било. За да увеличим шанса да се появят по-способни хора за нашите специалности трябва по някакъв начин да се стимулират повече хора да кандидатстват и това е единият от начините. Като си имаш изискванията достъпни от всеки компютър с интернет и си наистина способен, трябва ли да пътуваш от другия край на страната и да даваш пари за консултации и учебници?

За студенти - бакалаври:
Пак е полезно, даже доста, ако не трябва да обикаляш и да търсиш секретарки или който и да е и да не си сигурен, че можеш да ги намериш. Доста по-лесно е да си видиш въпросите в интернет и да си се подготвяш. В крайна сметка всички изпити се взимат на място и ако някой иска да преписва, винаги ще си намери теми и начин. Така поне ще се улеснят и другите, които съвестно биха си чели за изпита от по-рано.

Това е моето мнение, не го налагам на никой.


Top
  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 9:15 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
съглсен съм с вас, мисля, че ще е по-добре и по-лесно за някои студенти и кандидатстуденти, тъй като 80% от информацията за кандидатстване и следване си я черпят от и-нет. За тях ще е много по-лесно ако видят конспекта/норматива/ си за изпита само с 3 кликвания....
Аз съм един от тези и мога да кажа, че ми беше много лесно да си намеря нормативите и конспекта, а също и примерния тест по български език :) (макар и за минали години), в интернет.
Така че аз съм ЗА публикуването на конспекти, нормативи, резултати от изпити (естествено чрез въвеждане на факултетен номер или ЕГН),и т.н.
Аз предлагам да отворим една секция във форума и с разни разработки, доклади на студенти, било то по гимнастика, КТ, анатомия, психология и др. Зная че ще бъде егоистично от страна на тези, които ще ги ползват на готово, затова можем да го направим така, че да имат достъп само тези, които са членове на форума (регистрирани). Мисля че така доста ще се популяризира :P А и ако така ви се струва егоистично, може да направим така, всеки който има над 5 пуснати разработки, той може да тегли други... Не знам до колко ми е добра идеята, но може да се обмисли :)

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 10:07 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
До сега се въздържах от каментар, но не мога просто...
Такам...
Гласувах с последния възможен отговор.
За мен всичко, публикувано в сайта и форума на Академията, засягащо студентите или бъдещи такива винаги би било полезно.

Сега малко истинка, която ще се стори доста остро поднесена на някои, но просто картинката ни е такава и всички добре го знаем.

Дойде ли края на семестър учителите полудяват, стават неоткриваеми, независимо за какво са ти нужни точно в този момент от "учебния процес". Иначе репликите са " цяла седмица съм тук, просто вие не сте си направили труда да ме потърсите" :shock: ....
Не дай си Боже да ти се наложи да търсиш учител за подпис... съкращава ти се живота по тия стълби- нагоре - надолу и пак така...
За конспектите пък трябва да се съобразяваш със секретарчици на всякакви катедри, катедрици и пр, да им се извиняваш, че прекъсваш творческия им процес и ги безпокоиш с присъствието си, желаещ да си закупиш конспект по нам кой си безсмислен предмет...

Тъй че за мен е НАЛОЖИТЕЛНО всички конспекти, нормативи и всичко останало, необходимо на студента, а така също и на кандидат- студента да бъдат достъпни от сайта и форума!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 10:14 am 
За съжаление няма много хора, които посещават форумите, за да имаме някакво представително изследване.
Но се радвам, че имаме представител на студентския съвет, така че той може да постави въпроса там, а те от своя страна да го предложат на по-високо ниво и така нататък. Ако не за друго поне за конпектите по теоретичните дисциплини.

П.П. Или g_k или krasko не са гласували като хората. Който не вижда резултатите на анкетата, значи не си е пуснал вота :)


Top
  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 11:47 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
krasko това което каза за публикуването и след това да имаш достъп според мен е най-правилното решение. Чак 3 работи.... доста ми се виждат, но след като публикуваш една защо да нямаш достъп до останалите. По този начин е и замунда ако сте обърнали внимание. Вкарваш материал и имаш достъп. Само трябва тези материали да бъдат преглеждани от някой за да не са пълни измишлютини вътре.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 1:54 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
Гласувах за последния възможен отговор и не знам дали има смисъл да пиша причините за това.
Естествено е всичко да е удобно за студента и да му свърши работа. Всеки един конспект първо ми струва пари, второ много често дри не мога да го открия, трето в конспектите рядко има литература, която да присъства в библиотеката и която трябва/може да се използва.
Ако си има база данни, вкоято да е написано всичко това , конспект и литературата, която обаче се намира в библиоетаката на НСА и може да се използва - това би било плюс.
Отделен въпрос е, че преди няколко дни лично спорих с библиотекарката/говорихме по-точно/ затова как системата е опорочена и как учебници няма. Как вече 1/2 от книгите са изпокъсани, изподрани, има по 1 брой от 1/4 от учебниците, необходими за студентите. Студентите са странни население, странен народ, обитаван от зли духове... така ли да го кажа? :?
Ако всеки си правеше труда да препрати материалите си на другите колеги и да си помагат всичко помежду си, всичко щеше да е по-лесно и достъпно.
Но дали конспектите ще влезнат в сайта не се знае. Поне да има нещо като виртуалното обучение, някаква такава страница-притурка, където да се качват.

Хубаво би било за васичко, но не се надявам да стане.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 4:38 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
Vander wrote:
П.П. Или g_k или krasko не са гласували като хората. Който не вижда резултатите на анкетата, значи не си е пуснал вота :)


При мен се виждат :)

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 4:53 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Vander wrote:
П.П. Или g_k или krasko не са гласували като хората. Който не вижда резултатите на анкетата, значи не си е пуснал вота :)




И при мен се виждат!
Не виждам проблем в гласуването!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 6:55 pm 
Просто когато видях, че сте писали, пишеше 3 гласа за най-долният избор, а имаше 4 човека, които бяхме писали, че сме за него.


Top
  
 

PostPosted: Sun Apr 13, 2008 11:51 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jun 10, 2007 6:23 pm
Posts: 9
Така да изкажа и моето мнение...Не мисля, че за кандидат-студентите всичко трябва да е поместено тук! То ясно че няма как и да стане все пак тогава няма да има кой да купува справочника! Но не съм и съгласна всичко да е поднесено на тепсия, все пак който има желание да влезе не трябва да чака на готово в сайта, а и да положи малко усилия за това!
А за вече приетите студенти според мен трябва да има поместен материал за всичко, което ги интересува и което им е нужно! Поне за тях трябва да се улеснят малко нещата :D

_________________
My LiFe iS VoLLeYBaLL!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sun Apr 13, 2008 11:58 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jul 26, 2007 10:05 am
Posts: 95
Location: София
...в крайна сметка УСПЕХ на кандидат студентите ;)

_________________
Rebel Without a Cause


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Jul 24, 2008 9:57 pm 
PeHu wrote:
Така да изкажа и моето мнение...Не мисля, че за кандидат-студентите всичко трябва да е поместено тук! То ясно че няма как и да стане все пак тогава няма да има кой да купува справочника! Но не съм и съгласна всичко да е поднесено на тепсия, все пак който има желание да влезе не трябва да чака на готово в сайта, а и да положи малко усилия за това!
А за вече приетите студенти според мен трябва да има поместен материал за всичко, което ги интересува и което им е нужно! Поне за тях трябва да се улеснят малко нещата :D


Кви усилия бе, аз на изпита видях успоредка за 1-ви път в живота си и ми писаха 3.50, на спортните игри имах 3, без никакви усилия тласнах едно гюле за 5.50 и хоп, вече съм приет в Анимацията хах даже и брата вкарвам щото сме близнаци. Та който наистина иска да влезе и е положил поне елементарни усилия, няма да му бъде проблем - всички предварителни курсове и т.н. са напълно излишни!


Top
  
 

PostPosted: Fri Jul 25, 2008 5:38 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
_ZOB_DOG_ wrote:
PeHu wrote:
Така да изкажа и моето мнение...Не мисля, че за кандидат-студентите всичко трябва да е поместено тук! То ясно че няма как и да стане все пак тогава няма да има кой да купува справочника! Но не съм и съгласна всичко да е поднесено на тепсия, все пак който има желание да влезе не трябва да чака на готово в сайта, а и да положи малко усилия за това!
А за вече приетите студенти според мен трябва да има поместен материал за всичко, което ги интересува и което им е нужно! Поне за тях трябва да се улеснят малко нещата :D


Кви усилия бе, аз на изпита видях успоредка за 1-ви път в живота си и ми писаха 3.50, на спортните игри имах 3, без никакви усилия тласнах едно гюле за 5.50 и хоп, вече съм приет в Анимацията хах даже и брата вкарвам щото сме близнаци. Та който наистина иска да влезе и е положил поне елементарни усилия, няма да му бъде проблем - всички предварителни курсове и т.н. са напълно излишни!


ей такива разбирачи са най-лесната плячка. и какво като си приет? какво мислиш ще ти се случи?
мога да ти кажа - влизаш с 3, но оттам нататък не е само тласкане гюлле. по гимнастика ще ти светят маслото, ако изкараш 3 първи курс ще е добре. повечето студенти се отказват или 1 или 2 курс, просто защото не е детска игра. сега си велик , кой знае какво си направил. ти щеше на българския за 1 мин да решиш всички тестове, доколкото си спомням. внимателно с думите да не се разочароваш набързо.


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron