All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ] 
  Print view

Спомени, спомени...
Author Message
PostPosted: Thu Feb 28, 2008 4:48 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Здравейте, в тази тема всеки може да сподели впечатленията си от плувния курс, независимо преди колко време сме го посетили!

Аз лично пазя прекрасни спомени от него и с удоболствие бих отишла отново.... стига да имам тази възможност!

Единственото, което не ми харесва, е че курсът се провежда в първи курс, когато все още не се познаваме добре с колегите ( но пък курсът ни сближава).... Представям си колко хубаво би било ако курсът се провежда в трети курс, например, когато вече има изградени приятелства, познанства, връзки и пр между нас.

Да си призная завиждам благородно на първокурсниците, на които им предстои любимия курс...

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 11:31 pm 
Offline
User avatar

Joined: Thu Jul 26, 2007 10:05 am
Posts: 95
Location: София
Да лично на мен ми предстои :) ... е щом е за завист значи ще е яко ;) На зимния беше супер вероятно на летния още повече...и какво излиза в крайна сметка :) ? ... НСА Rulesss

_________________
Rebel Without a Cause


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 11:48 pm 
Ей, НСА дава възможности, които никой друг ВУЗ не може да даде. Откривайте ги навреме и не се колебайте да ги използвате.


Top
  
 

В 3-ти курс
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 12:07 am 
Наистина май е по-добре да е в 3 курс. Все пак първокурсниците са все още много млади, а в 3 курс вече всички, които не са можели да плуват достатъчно добре, вече са се научили на основните умения и тогава ще има повече полза за развитие на уменията им и в другите водни спортове. Но инициативата за това трябва да излезе от студентите.


Top
  
 

Re: В 3-ти курс
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 3:51 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
nick wrote:
Наистина май е по-добре да е в 3 курс. в 3 курс вече всички, които не са можели да плуват достатъчно добре, вече са се научили на основните умения и тогава ще има повече полза за развитие на уменията им и в другите водни спортове.


Не е гаранция, че като си станал 3ти курс, си се научил да плуваш.
Почти всички поне в моята смяна, които не можеха да плуват, се научиха и криво- ляво си изплуваха маратона. Много от тези хора, на плуването в баня Мадара не смееха да си потопят главата, да не говорим за дишане.... Така че, този курс е полезен и то много, но би могъл да бъде много по- ползотворен откъм прекарване...Ако се провежда в 3ти курс ще се избегне опознаването между колегите!

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

Re: В 3-ти курс
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 6:01 pm 
[quote="g_k]"Ако се провежда в 3ти курс ще се избегне опознаването между колегите![/quote]

На какво основание го изведе това заключение?


Top
  
 

Re: В 3-ти курс
PostPosted: Fri Feb 29, 2008 10:25 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Vander wrote:
На какво основание го изведе това заключение?


Ами по мои наблюдения, в 3ти курс познавам много повече колеги и съм изградила много повече връзки, отколкото когато бях 1ви курс!!
Ти да не би да си влязъл в НСА с вече изградени познанства и приятелства скъпи колега???
Сещам се още, че ако не бях изкурсила до 3ти курс, не бих имала честта да познавам твоята разностранна персона... Така че май съм заключила правилно!

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Mar 01, 2008 12:00 am 
Не съм разбрал какво точно имаш предвид. Извинявай.
Иначе и трите курса, а особено Ски и ТАО, са изключителни team-building преживявания според мен.


Top
  
 

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 6:30 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
...аз да споделя... на ТАО си е малко здух...
много от моите колеги не се качиха в смените, които им бяха определени...( много не се качиха въобще)
имаше пък много прекъснали студенти и такива, които трябва да са отдавна завършили... последните ни гледаха като изтребители..
... та затова плувния, поне в моите очи, си остава най сред нашите прословути курсове... :)

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 8:22 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
:P Да ви кажа наистина ски курса е супер. Вятър, слънце, сняг, мъгла, всичко си има :) дишаш 2 седмици чист въздух и после айде пак към софия. Никой друг университет не ти предлага такава възможност, с толкова туризъм, красиви гледки и забавление...
Аз предлагам да направим една галерия на юзърите във форума с възможност за правене на собствени албуми със снимки и т.н. нещо като http://studentskigrad.com
За да може да слагаме снимки така мисля че посетителите на форума, които искат да кандидатстват в нса ще се запалят повече :) снимките са велико нещо

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 10, 2008 10:27 pm 
Тая работа, че и да е на наш сървър, ще е доста сложна. По-добре проучи свободни публични сървъри за галерии и да пуснем тема в която да се дават линковете към тях примерно... или нещо такова.
А ти тепърва си минал ските, чакай да видиш още какво те чака... (и хубаво и лошо)


Top
  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 1:10 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
в това е интересното, че ще има още :)
Мисля че не е толкова трудно на сървъра на НСА, просто се инсталира една CMS галерия с база данни и всичко е ок, стига да позволят тези, които поддържат сайта и сървъра :) предлагам да има и регистрация, колкото до CMS мога да намеря подходяща такава галерия удобна за ползване от юзърите и админа. Ако евентуално не стане, ще намерим място, но няма да е примерно http://gallery.nsa.bg или http://nsa.bg/gallery
а със съвсем друг домейн

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 2:28 pm 
Е лесно може да се сложи един редирект.


Top
  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 2:44 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Аз това за снимките от кога го дъвча...
.............
Страшно хубаво ще бъде ако могат да се качват снимки... не само от видовете курсове..
нека не забравяме и забавните първенства по хандбал, волейбол, баскетбол, гимнастика... които също са голямо преживяване и смях.. смях :)
...а и да не бъдем скромни.. направо сме си за показване... :!:.. с тези хармонични тела и усмихнати лица... :lol:

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 5:45 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
Vander wrote:
Е лесно може да се сложи един редирект.

Може, може по всякакъв начин да ползваме и-нет пространството нелегално и да заобикаляме, но не мисля, че ще е много професионално, вярно че повечето които ще качват снимки и ще гледат няма да гледат в сорса и да търсят недостаци, но.... все пак сайта е на второ място, нека да не слизаме по-надолу :)

и все пак.... както кажеш, ако трябва и редирект ще сложим :)

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 6:22 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
аз съм що годе доволна от ски-курса. в смисъл, че ние улучихме много кофти време и доста студ и сняг беше и вятър и т.н. но като цяло съм доволна от самото обучение, от начина на преподаване, както и от сериозността, с която студентите инструктури се отнасяха. Храната беше много добра и вкусна, имахме проблем с водата, но да приемем, че това е нормално.

Плувният курс беше много хубав наистина. Хареса ми. Не се научх да плувам там, научих се в басейна, но от гледна точка на останалите дисциплини водни спорове , беше перфектно.

На Тао вероятно ще ходя това лято, ще видим. Надявам се да ми бъде от полза.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 9:34 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Student wrote:
На Тао вероятно ще ходя това лято, ще видим. Надявам се да ми бъде от полза.


За съжаление ще трябва да те разочаровам... наскоро разбрах, че от другата година ТАО се мести на " Купена"
:arrow: много скука, бълхи и мижави условия..
.. не завиждам на колегите, които ще се качват на ТАО от догодина.. няма да е същото..

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Mar 11, 2008 10:54 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
g_k wrote:
Student wrote:
На Тао вероятно ще ходя това лято, ще видим. Надявам се да ми бъде от полза.


За съжаление ще трябва да те разочаровам... наскоро разбрах, че от другата година ТАО се мести на " Купена"
:arrow: много скука, бълхи и мижави условия..
.. не завиждам на колегите, които ще се качват на ТАО от догодина.. няма да е същото..



аз ще видя дали изобщо ще го карам, тъй като там не ми е необходим този курс точно. Но ако се наложи - някак ще трябва да се справя, няма избор.
Честно казано нищо не би ме учудило, вече каквото и да ми кажат ...да.
Аз чувам и много хубави отзиви от таото. аз лично съм малко скептично настроена, не знам защо.

Но животът ще покаже, живот и здраве.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 12:23 am 
Бе то и аз когато ходих на ТАО имаше слухове, че ще сме на Купена, ама нейсе... Всъщност колко слухове от моето следване не се оказаха вярни... май за това им казват слухове...
Едно време имаше една игра - развален телефон :)
Разбира се децата на компютърната ера едва ли я знаят...


Top
  
 

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 2:31 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Vander wrote:
Бе то и аз когато ходих на ТАО имаше слухове, че ще сме на Купена, ама нейсе... Всъщност колко слухове от моето следване не се оказаха вярни... май за това им казват слухове...
...



Да ти кажа го чух от доста сериозен човек, който не би говорил ей така, напразно... но знам ли...
Разбрах, че е изтекъл договора за наем на хижата на Мальовица и съответно не е бил подновен, затова така на " Купена" щяло да се провежда вече ТАО- то.

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Wed Mar 12, 2008 2:34 pm 
Слуха си е слух, ако ще и аз да ти го казвам...
А иначе ако наистина не са в Рила, просто не е истина колко изпускат...


Top
  
 

PostPosted: Fri Mar 14, 2008 3:39 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Значи... да ви споделя.... снощи си гледах снимки от плувния и ме налегнаха такива носталгични чувства..
беше толкова забавно на този курс... точно с тези колеги...
Жалко, че най- приятните моменти от следването минаха... много жалко...

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
g_k wrote:
Student wrote:
На Тао вероятно ще ходя това лято, ще видим. Надявам се да ми бъде от полза.


За съжаление ще трябва да те разочаровам... наскоро разбрах, че от другата година ТАО се мести на " Купена"
:arrow: много скука, бълхи и мижави условия..
.. не завиждам на колегите, които ще се качват на ТАО от догодина.. няма да е същото..

Много точен източник имаш :) 95% ще е на "Физкултурник" или както си го знаем Купена. Просто Академията плаща безумни пари за да ползва хижата Мальовица, като "Физкултурник се ползва през зимните месеци, а лятото е неизползваема. Щяло да има и ремонт на Купена до колкото разбрах.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Aug 12, 2008 5:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
Привет и от мен! Вчера се върнах най-накрая от летния си курс. Да ви се похваля - вече съм спасител :P Не вярвах наистина, че ще успея да покрия нормативите, но това е явно защото никога не съм се стремял и опитвал да го правя особено в плуването. Та както и да е, беше готино 2 седмици слънце, хубаво време, тренировки, разходки и леко пиене от време на време :) За жалост не направих снимки, защото си забравих фотоапарата, има снимки, които ще взема от колеги и ще ги кача в галерията , но това е, че не знам кога и колко снимки ще взема.
Няма смисъл да ви разказвам какво е положението там със стаите, храната, плажа... които сте ходили го знаете, а за тези дето не са - да е изненада :)
Мисля че съм доволен от това, което се случи предните две седмици с мен, наистина е супер изживяване.

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Feb 26, 2009 10:45 am 
Offline

Joined: Wed May 30, 2007 3:35 pm
Posts: 2
Скъпи колеги,
Курсовете са най-големия генератор за прекрасни спомени от цялото следване в НСА.Ако не си ходил на курсовете си изпуснал най-прексните момени от цялото следване.
Аз лично имах усещането,че живея в някоя много яка американска комедия от род на Американски Пай.Беше толкова невероятно,че през цялото време се замислях - ТОВА НАИСТИНА ЛИ МИ С СЛУЧВА :lol:


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sat Feb 28, 2009 8:24 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Тук може да качите снимки, които желаете. Не Ви трябват разделения по сервери или различни други неща.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sun Mar 01, 2009 12:35 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
Логично за НСА да се измисли нещо такова.... където снимките ни да стоят сред някакви на голи чалга певици, модели, светещи аватари и футболни картинки ...

_________________
Image


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ] 

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron