All times are UTC + 2 hours




Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view

Столът на НСА.....
Author Message
PostPosted: Tue Dec 18, 2007 2:55 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Здравейте колеги,исках да повдигна въпроса за стола на НСА,когато се избираха членове на студентски съвет от Треньорски факултет,но не остана време,затова ще го направя тук.
Всички знаем,че в стола на НСА съвсем не се храним само ние(студентите от НСА).Нещото,което най-много ме дразни е,че колегите ни от останалите университети (най-вече от УНСС) непрекъснато си хапват в нашия стол съвсем без да се притесняват.Излязат ли обаче от стола,започват с обидите по наш адрес:тези Вифаджийчета колко са ограничени,колко са тъпи,какви висшисти излизат от НСА,как за 4 години един учебник не са отворили и прочели,как едно изречение не могат да кажат без да се запънат......и т.н. :evil: Всичко това мен лично ме дразни(а и всички мой колеги,с които съм разговаряла),затова мисля,че Студентски съвет трябва да намери начин да ограничи достъпа на чужди студенти до стола.Може да се измислят пропуски със снимки на съответния студент,с неговия Ф№ и с печата на НСА,стига да има желание и разбиране от страна на Ръководството.
Лека седмица на всички!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Wed Dec 19, 2007 3:20 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Oct 19, 2007 11:22 am
Posts: 51
Location: 100% Софянец
Нормално е хора които и 50 метра не могат да избягат да се потрисат от нас. Разбери ги и те са хора завиждат. А за стола наистина е малко гадничко всеки да може да тъпче безнаказано. Трябва контрол :lol:


Top
 Profile  
 

PostPosted: Wed Dec 19, 2007 1:04 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
slaviancho wrote:
Нормално е хора които и 50 метра не могат да избягат да се потрисат от нас. Разбери ги и те са хора завиждат. А за стола наистина е малко гадничко всеки да може да тъпче безнаказано. Трябва контрол :lol:


Въобще не искам да ги разбирам slaviancho,защото ни плюят в очите...а пък като трябва да набиват ни се мазнат...Дано колегите ни от студентски съвет измислят нещо...


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 9:02 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Aug 24, 2007 6:17 pm
Posts: 9
Za6to vaob6te gi zabelqzvate,na ........

Защо въобще ги забелязвате, на мен лично не ми пречат, а и ръководството на стола нямат изгода само от студенти на НСА, колкото повече хора има, толкова повече пари има в касата. А колегите от др. университети нека обиждат колкото си искат, мен не ме касае. НСА е супер, който иска да казва друго :!: :!: :!: :!: :D


Служебно: Тук се пише на КИРИЛИЦА!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Thu Dec 20, 2007 11:48 pm 
С един колега, състезател по лека атлетика измислихме следното:
Скачаш от място 2,70 м пред касата и получаваш купон на студентски цени, не скачаш - получаваш на тройни... :)


Top
  
 

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 4:01 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Vander wrote:
С един колега, състезател по лека атлетика измислихме следното:
Скачаш от място 2,70 м пред касата и получаваш купон на студентски цени, не скачаш - получаваш на тройни... :)

Браво,умно сте го измислили.....така със сигурност и половината НСА няма да се храни в стола.....


Top
 Profile  
 

PostPosted: Fri Dec 21, 2007 8:39 pm 
Ами то има някои упражнения, които казват "не съм за тук", ако не ги можеш... :)


Top
  
 

PostPosted: Sun Dec 23, 2007 1:41 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
Vander wrote:
Ами то има някои упражнения, които казват "не съм за тук", ако не ги можеш... :)

Така е,но кой ти гледа.......важно е да си взимат парите и това е....


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sun Dec 30, 2007 8:51 pm 
Но тая идея има доста плюсове:
-ще кара повече студенти да си поддържат формата
-ще има по-големи приходи за стола
-по-малко студенти, които не са от НСА ще ядат в нашия стол,
-може да се провежда от други студенти и да се впише като извънучебна дейност (нещо, което се цени прекалено много на запад) и др.
За съжаление има един голям минус:
--- неизпълнима е
:)


Top
  
 

PostPosted: Fri Feb 01, 2008 10:18 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
и някакво развитие на тази тема?

като например по-хигиенични условия за да се нахраним?
а не в учителската част така, пък в другата част иначе...
открай време е така, както в стола, така и за всичко останало в НСА..


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Feb 05, 2008 12:24 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Apr 23, 2007 10:46 pm
Posts: 205
Location: Чирпан
Хаха, аз не виждам проблем пък други студенти да се хранят в нашия стол, защото не мисля какво толкова по-хубаво могат да ядат от другите столове. Аз лично ходя в други столове да се храня - обядът в стола на НСА е ужасен. Мога само да оценя тея купончета със сухата храна - 1.20 една чанта със сладки, от които после зъбите ти стават "щайага" :D.
Така, че както други наши колеги от НСА могат да се хранят в 33 или където и да е другаде, защо не и от други университети да не идват да се хранят в НСА. Колкото до подигравките... не мога да комепнтирам, защото че не зная подигравки или завист е това :)
Ходете да се храните където ви е най-вкусно и не е важно в кой стол, важното е да ви харесва ХРАНАТА :twisted:

_________________
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Mar 31, 2008 7:28 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Въпроса е повдигнат. Ръководството смята да даде магнитни карти на студентите и преподавателите, с които да могат да се взимат купони. Има и други идеи да се направи списък с всички студенти и като си кажеш факултетния номер да излиза снимка и малко инфо за съответния студент.
Има много начини, но сега ръководството е заета с акредитацията на КТ.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Sun Apr 06, 2008 9:55 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Браво точно така, трябва да забраните на нас другите студенти да ядем в стола.
Заради вашите сладки неща бях качил допълнително мазнини.
Отиваш зимаш 1 купон, докато стигнеш 19 блок вече си го изял.
След това у вас изяждаш и на саквартирантите и работата става дебела.
Иначе столчето беше хубаво (макар че подобен тип храна трудно ми понася,и не е диетична много много), жалко че вече няма да може да си похапваме с колегите от НСА!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 6:58 am 
Е чак да забранядаме ще е глупаво. Според мен просто трябва на външните да им е малко по-скъпо, пък да се надяваме, че това ще допринсе да се вдигне и качеството на обслужване.

Чак магнитни карти обаче ще излезе скъпо внедряването им. Може би някакъв друг вариант. За да са по-евтини картите може да са с обикновен баркод, и един четец на касата казва "ОК" и готово. Най-елементарно ще е с някакви индентификационни карти, които да се издават в началото на семестъра и да се изискват при купуването на купони.


Top
  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 12:23 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
Магнитните карти го знам от проф. Димитров. Той каза, че ръководството на Академията знаят за проблема със стола. И според мен е доста скъпо с магнитните карти, но щом са го взели като решение това ще е.

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 2:46 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
А знаете ли кво ще стане - Студентите от НСА ще почнат да си "продават" картите на другите дето желаят да купуват сладки неща и т.н. от стола!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 5:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
rambo666 wrote:
А знаете ли кво ще стане - Студентите от НСА ще почнат да си "продават" картите на другите дето желаят да купуват сладки неща и т.н. от стола!

rambo666 имате си и вие стол. Защо не се храните там?

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 5:38 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Ами аз не ям на стол, немога да ти каза защо!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 7:16 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
rambo666 wrote:
Браво точно така, трябва да забраните на нас другите студенти да ядем в стола.
Заради вашите сладки неща бях качил допълнително мазнини.
Отиваш зимаш 1 купон, докато стигнеш 19 блок вече си го изял.
След това у вас изяждаш и на саквартирантите и работата става дебела.


:shock:
Ай стига бе....
Ще кажа само едно: не яж в стола ни след като " заради нашите сладки" качваш...
просто не яжте в стола ни...
бива нахалство, бива.... ама чак пък толкова :!:


Last edited by g_k on Mon Apr 07, 2008 7:29 pm, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 7:21 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Mar 31, 2008 6:12 pm
Posts: 274
Location: София
rambo666 wrote:
Ами аз не ям на стол, немога да ти каза защо!

Щом не ядеш в стол, защо ядеш в нашия аз питам ?

_________________
Животa е това, което ти се случва докато правиш планове за друго :)
Image


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 7:49 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Преди ядях на стола Ви - щото ходехме с приятели и освно като свършех парите (те отиваха само за храна де)!
Засичъл съм дори един от танциорите в Денджърс, мисля че Кик Бокс (или нещо такова учеше) там!
Вие с тоз стол сте са вманиачили - ДА НЕ ПЛАЩАТЕ от джоба си субсидията?!
В студентски град има поне 20 стола всеки е с държавна дутация + плус това аз нямам нищо против хората от НСА и винаги съм твардял, че матеалната база, както и обстановката в академията (имам предвид отвънка градинките,игрищата,паметниците и т.н.) са по добри от на УНСС!
Плус това вашия ректор не е 200 кг шопар нали!

Та както съм в депресия, утре ще ида да изям 2-3 купона сладки на стола ВИ!


БАЗИКАМ СЕ ДЕ,макар че е напълно възможно!Дават ли още Кит Кати?


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 8:06 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Mon Dec 17, 2007 1:20 pm
Posts: 349
Location: София
rambo666 wrote:
+ плус това аз нямам нищо против хората от НСА и винаги съм твардял, че матеалната база, както и обстановката в академията (имам предвид отвънка градинките,игрищата,паметниците и т.н.) са по добри от на УНСС!


Само не отваряй въпрос за материалната база на НСА щото не моиш ми затвори устата!!
И тъй като не ми се впуска в подробности сега, ще кажа само... сравнение между НСА и УНСС по отношение на материална база въобще не може да се прави...
И не визирам само съоръженията в академията...

_________________
Дори и най-слабата светлина блести в тъмнината!!!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 8:24 pm 
И това с материалната база има отношение кой и как да ползва стола, който, oh, snap, се обслужва от служители на НСА, които работят и в други бази на академията по време на курсовете.

Не схващам логиката? Имате стадиони, за това трябва да ни давате да ви ядем в стола? Много на сериозно сте го взели това "Утре наш става света", ама да не си припомняме от близкото минало, а и все още кои са далеч по-популярните тълкувания на анаграмата :)

Че не си плащаме от джоба субсидията - да. Вярно, тя се отпуска от държавата. Заплатите на хората, които работят в стола обаче си ги плаща НСА. Аз нямам нищо против те да си гледат по-добре работата с повечкото пари, които ще взимат, особено пък на хора от УНСС ;). Трябва даже допълнителна тарифа да въведем:

Студент от НСА - 1,50лв/купона. Студент от УНСС - 3,50лв/купон, други студенти - 2,50лв/купон.

Шегувам се разбира се, но разбирате какво искам да кажа, предполагам.


Top
  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 8:46 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Да де ясно!
Но моято идея за материалната база беше - че наистина имате много хубава база,та даже си е за завиждане!
До преди една година УНСС изглеждаше като някъв кенеф, ся пък са заврели някъв паметник отпред на някъв неизвестен чичка!
С много по голямо удоволстив бих учил нещо в НСА - с огледа на увлечнието ми към медицината и спорта,но за съжаление от Икономическа гледна точка по перспективно за мене е да уча в УНСС!
Както всички знаете при всички спортисти почти е така - ако си 1,2,3 почести,известност и медали!
Ако си с по - слаби резултати - само вложени време,пари,труд и т.н. и лично удовлетворение!


Top
 Profile  
 

PostPosted: Mon Apr 07, 2008 11:46 pm 
И ти явно си от заблудените хора, че в НСА се влиза, за да станеш спортист... Няма да си правя труда да ти разяснявам разликата между спортист и спортен специалист.

Колкото до икономическата изгода, по данни на НОИ от преди 2 години някъде най-голям процент трудова заетост намираха наши специалисти. Е, вярно като фитнес-инструктури и масажисти главно, щото тогава беше най-големия бум на такива заведения. Не са станали милионери, но пък колко, завършили УНСС стават?

Ако се научаваш на нещо в спорта, то е, че за всеки победител има поне дузина загубили.


Top
  
 

PostPosted: Tue Apr 08, 2008 1:03 pm 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Да съгласен съм с това, което каза!
Макар, че фитнес инструкторите преди всичко се гледа как изглеждаш, и след това сертификата и дипломата (което не е много готино в някои моменти)!
За първото също съм съгласен, че се приемат хора, които вече са печелили различни титли и т.н. и просто сродължават обучението си!
Аз по принцип никак не съм фен на УНСС, но все още мнението ми е, че с образованието там (дипломата) могат да се правят повече пари и в дългосрочна перспектива!
Сам знаеш, че спорта какъвто и да е изисква огромни количества пари - храна,медикаменти и така нататак!

Колкото до последната фраза, тя е много хубава,но аз съм свикнал да давам всичко от себе си и да гоня целите си докраи!В живота не винаги става така и понякога е много жалко да си сред загубилите!
Vander wrote:
И ти явно си от заблудените хора, че в НСА се влиза, за да станеш спортист... Няма да си правя труда да ти разяснявам разликата между спортист и спортен специалист.

Колкото до икономическата изгода, по данни на НОИ от преди 2 години някъде най-голям процент трудова заетост намираха наши специалисти. Е, вярно като фитнес-инструктури и масажисти главно, щото тогава беше най-големия бум на такива заведения. Не са станали милионери, но пък колко, завършили УНСС стават?

Ако се научаваш на нещо в спорта, то е, че за всеки победител има поне дузина загубили.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Apr 08, 2008 1:49 pm 
Offline

Joined: Fri Sep 07, 2007 10:51 am
Posts: 173
всичко, което казвате се корени на едни такива повърхностни думи.
една диплома в крайна сметка нищо не означава. спортни специалисти колкото искаш, икономисти един милион, прависти един милион, медици още толкова и един куп специалности.
дипломата е знакът затова, че си завършил и че имаш еди какво си образование.
една диплома пролет не прави.
в начина ти на следване, с целите си човек може да излезне някъде на повърхността, тоест само чрез себе си и собствените си мотивации той може да бъде Нещо. Дипломата е тази, която би ти дала правото да практикуваш спокойно и да можеш да работиш легално, спокойно, без притеснение.
За да се докажеш обаче, тряпбва да се трудиш.
това, че с дипломата в УНСС се правят пари в дългосрочна перспектива - нали знаеш, че всичко е с преходен характер. преди 3 години имаше бум на прависти и бум на тези, които искаха да следват туризъм, география, международни отношения ( в широкия смисъл на думата ) . Следващите години настъпиха промени. тази година заблязвам бум на икономисти наистина, кой наистина иска да се занимава с това, друг просто е насочен от родителите си.
Спортни специалисти също има, повечето се изхранват по друг начин, в смисъл не от спорт.
Важното според мен е да имаш нещо в главата си, да знаеш какво искаш и да не се отказваш. Перспективата е от човека, как ще използва възможностите си. Но това е една много дълга тема, не знам защо се впускате да я обсъждате, няма да има край.


Top
 Profile  
 

PostPosted: Tue Apr 08, 2008 2:06 pm 
Щях да пиша подобно мнение като на Student, преди тя да си напише нейното. Е... Не с толкова много думи. Всъщност ето го:
Дипломата, без значение от оценките, е доказателство, че си имал възможност нещо да научиш.
Способностите, които показваш - че си научил нещо.
Къде как назначават на работа - колко са научили те за подбор на персонал.
Лошите губещи, са тези, които се отказват след като са изгубили веднъж.
И други интересни сентенции и перифрази на такива...


Top
  
 

PostPosted: Wed Apr 09, 2008 12:04 am 
Offline

Joined: Sun Apr 06, 2008 1:13 am
Posts: 14
Да бе момчета, ама повечето неща дето се батчкат - говоря за доходоностна работа се гледа дипломата!
Мене културизма много ми харесва като спорт - но като нямаш пари неможе да се развиваш там!А е ясно, че с културизъм пари не се вадят!
Другото е, че има доста кадърни хора, които поради една или друга причина не взимат више образование и никои не ги зима на работа, просто щото нямат тапия, а не щото немогат!
Както и да е спирам и аз по темата!
П.С.
Аз уча Маркетинг - НЕ СЪМ ДОВОЛЕН - макар че последните години според УНСС статистиката тва е наи - желата специалност!Тоест наи много хора са писали, че това желаят да влязат в документите за кандидатстване!


Top
 Profile  
 

?!?
PostPosted: Fri May 02, 2008 12:02 am 
Offline
User avatar

Joined: Sun Mar 25, 2007 10:08 pm
Posts: 5
Location: България
Какви магнитни карти, вземете купете нови вилици и лъжици
нека първо има една елементарна хигиена позволяваща
на действащите състезатели да могат да си набавят качествено
храната от която зависи тяхното развитие
Относно даването на купоните, студентската книжка в ръка
върши добра работа за избягване на нежелани гости

_________________
ARTISTIC GYMNASTICS


Top
 Profile  
 

Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 33 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron